[ШОПОПАЛО ]
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: SATSPEC 
Форум » Обо всем » Полезные советы » В Україні, а не на Україні; Беларусь, а не Белоруссия (Розмовляємо правильно, размауляем дакладна)
В Україні, а не на Україні; Беларусь, а не Белоруссия
Vadim2268Дата: Среда, 20.07.2011, 09:21 | Сообщение # 1
Прибившийся
Группа: Проверенные
Сообщений: 6
Награды: 1
Статус: Offline
Відтоді, як наша Батьківщина стала незалежною, в офіційному мовленні запанувала граматична форма в Україні. Але деякі громадяни й досі не можуть змиритися з цим, вишукують усілякі підстави, аби повернутися до старого — на Україні. Звертаються і в “Хрещатик”, просять підтримати їх в “Уроках державної мови”, написати, що саме так правильно.

Ні, саме так неправильно. Не кажуть же на Англії, на Португалії, на Китаї, а на Україні, виявляється, можна. Втім, послухаймо людину, вельми авторитетну в українській культурі — видатного мовознавця і славіста, міністра освіти в уряді УНР (1918) Івана Огієнка. В еміграції він видавав науково-популярний місячник “Рідна мова”, і в опублікованій там 1935 року статті з промовистою назвою “В Україні, а не на Україні” писав: “Коли говоримо про докладно окреслену територію, як закінчене ціле, або про самостійну державу, тоді завжди вживаємо прийменник в чи у (а не на): в Австрії, в Америці, в Румунії, у Франції, в Польщі, в Росії і т. ін. Що ж до прийменника на з місцевим відмінком, то його вживаємо при географічних назвах на питання “де” тільки тоді, коли територія, що про неї йдеться, не окреслена докладно, не самостійне ціле, тільки складова частина якоїсь держави: на Поділлі, на Полтавщині, на Київщині, на Волині, на Буковині... До непродуманих традиційних форм належить і вислів на Україні, що має прецікаву історію... Цілі віки ми чули то на Ukraine (від поляків), то на Украине, а тому й защепили собі це на Україні як своє власне, зовсім забувши про його історичне походження й не відчуваючи, що власне на — болюча й зневажлива ознака нашого колективного поневолення... Мусимо змінити стару граматичну форму й уживати в Україні, в Україну”.

Що ми й зробили. Однак ніхто не збирається виправляти фольклорних і літературних творів, де з історичних причин ужито вислів на Україні.

”Хрещатик”
http://mova.kreschatic.kiev.ua


В ШАРІ МАЙБУТНЄ!!!
OPENBOX Х800 Стронг 0,95м Стронг DM 2100
90Е-15W
 
SATSPECДата: Среда, 20.07.2011, 10:08 | Сообщение # 2
Идол
Группа: Глав. Модератор
Сообщений: 7523
Награды: 1627
Статус: Offline
Vadim2268, ОК. Тогда и я скажу, что правильно нужно говорить не Белоруссия, а Республика Беларусь( Белая Русь, Wais Russia ). cool

Кто ясно мыслит - тот ясно излагает. В споре рождается истина. Не судите других, ибо сами судимы будете(Заповедь).
 
SATSPECДата: Воскресенье, 28.08.2011, 06:22 | Сообщение # 3
Идол
Группа: Глав. Модератор
Сообщений: 7523
Награды: 1627
Статус: Offline
paradigma
По поводу написания слова Белоруссия. Я в силу своего возраста прекрасно помню время когда все мы жили в одной единой и Великой Стране имя которой было Советский Союз. И тогда Белорусская Социалистическая Республика так и называлась и всех это устраивало.
С развалом СССР с "легкой" руки Горбачева белорусам очень захотелось как то показать политическую, но не экономическую независимость от России. Отсюда и возникло другое неофициальное в России название Беларусь.
Я не хочу никого обидеть, но для многих в республиках бывшего СССР Беларусь-это марка трактора, а вот Белоруссия - это название социалистической Республики.


SATSPEC,
Quote (SATSPEC)
Республика Беларусь( Белая Русь, Wais Russia ).
Трактор с названием Беларус, но никак не БеларусЬ - это от названия нашей Республики, просто мягкий знак убрали, а нынешним латвийцам с некоторым фашистским уклоном и забывшим свою истинную Родину этого теперь не понять...
Мы давно уже не социалистическая Республика. А название Республика Беларусь очень даже официальное, можно узнать про это везде, а то что некоторым товарищам это не очень нравится - так это их личные проблемы на психологической почве, не более того.

http://www.satavto.by/forum/topic12947.html


Кто ясно мыслит - тот ясно излагает. В споре рождается истина. Не судите других, ибо сами судимы будете(Заповедь).
 
Форум » Обо всем » Полезные советы » В Україні, а не на Україні; Беларусь, а не Белоруссия (Розмовляємо правильно, размауляем дакладна)
Страница 1 из 11
Поиск: